Przewodnik dla nowych studentów 2020

Specjalnie dla studentów pierwszego roku zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie ważne informacje o uczelni. Jak zapisać się na zajęcia? Kiedy można wyjechać na wymianę zagraniczną? Czym jest USOS, punkty ECTS, oguny i lektoraty? Na jakie wsparcie można liczyć? Przewodnik dostępny jest w wersji elektronicznej i online.

W przewodniku „1. rok na UW” przedstawiamy możliwości, z których korzystają studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia dydaktyczne na UW w roku akademickim 2020/2021 wyjątkowo rozpoczną się 15 października.

Oprócz informacji związanych z tokiem studiów, dotyczących praw i obowiązków studenta, wymiany akademickiej, wsparcia psychologicznego czy prawnego w przewodniku znajdują się też kalendarz akademicki oraz dział dotyczący stypendiów i pomocy materialnej.

Są również uniwersyteckie mapy. Jedna z nich to mapa kampusu przy Krakowskim Przedmieściu, wokół którego znajduje się nie tylko wiele wydziałów i jednostek uczelnianych, ale także biura administracji czy Zarząd Samorządu Studentów. Druga, mapa Warszawy, pokazuje gdzie mieszczą się trzy uniwersyteckie kampusy, i jak się do nich dostać.

Tegoroczna edycja przewodnika dostępna jest w wersji elektronicznej (pdf) oraz online. W razie potrzeby, można ją również otrzymać w formach alternatywnych, np. w postaci wydruków brajlowskich. Ich przygotowaniem zajmuje się Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW.

Przewodnik dla nowych studentów, wersja pdf
Przewodnik dla nowych studentów, wersja online

Przygotowaniem form alternatywnych zajmuje się Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW.
e-mail: bon@uw.edu.pl
tel. 22 55 24 222

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 15 września 2020

Data ostatniej modyfikacji: 15 września 2020