Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 dla społeczności UW

Wkrótce pracownicy i doktoranci UW będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z wybranym laboratorium. Więcej informacji zawiera komunikat rektora UW.

Szanowni Państwo,

zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej są na Uniwersytecie Warszawskim priorytetem. Realizacja zajęć i egzaminów oraz pracy w trybie zdalnym jest jedną z inicjatyw podjętych na uczelni w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. 

Mając świadomość, jak ważną rolę w ograniczaniu ryzyka zakażeń mają badania na obecność przeciwciał koronawirusa, podjęliśmy starania w celu umożliwienia przeprowadzenia takich testów wśród społeczności Uniwersytetu.

Wkrótce członkowie naszej akademickiej wspólnoty będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom na obecność przeciwciał (w klasach IgM oraz IgG) koronawirusa SARS-CoV-2.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa w tej sprawie z laboratorium wyłonionym na podstawie otrzymanych ofert. Wszystkie informacje dotyczące terminów i sposobu rejestracji na badania będą publikowane na bieżąco na stronie UW oraz w uniwersyteckich mediach społecznościowych.

Marcin Pałys
rektor UW

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 16 czerwca 2020

Data ostatniej modyfikacji: 16 czerwca 2020