Przedwyborcza debata kandydatów na rektora UW

25 maja o godz. 16.00 kandydaci na rektora Uniwersytetu Warszawskiego przedstawią swoje programy i odpowiedzą na pytania członków społeczności akademickiej podczas przedwyborczego spotkania. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną odbędzie się ono w trybie zdalnym. Transmisja debaty udostępniona zostanie na stronie UW.

17 czerwca dowiemy się, kto pokieruje uczelnią w kadencji 2020-2024. To nowy termin wyborów rektora UW – przesunięty w związku ze zmianami organizacyjnymi w funkcjonowaniu Uniwersytetu wprowadzonymi wobec stanu pandemii koronawirusa. 

Wśród nowych dat terminarza wyborczego, ustalonych przez Uczelnianą Komisję Wyborczą (UKW), znajduje się m.in. ta dotycząca spotkania prezentującego kandydatów na rektora UW. Zebranie przedwyborcze odbędzie się 25 maja (poniedziałek) o godz. 16.00 w trybie zdalnym.

Transmisja debaty udostępniona zostanie na stronie Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi przewodniczący UKW, prof. Ryszard Piotrowski. 

 

W trakcie zebrania kandydaci na rektora UW przedstawią swój program działania oraz odpowiedzą na wybrane pytania zadane przez członków społeczności akademickiej. Każdy jej przedstawiciel będzie mógł przesłać jedno zgłoszenie zawierające tylko jedno pytanie – sformułowane w taki sposób, by jego odczytanie nie zajęło dłużej niż dwie minuty. 

Przyjmowane są one drogą mailową, na adres: ukw(at)adm.uw.edu.pl od dnia ogłoszenia przez UKW listy kandydatów na rektora (informacja o jej opublikowaniu pojawi się na stronie UW) do zakończenia ostatniej prezentacji programowej w dniu spotkania. Podczas debaty wylosowanych zostanie do siedmiu w ten sposób zgłoszonych pytań.

Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się w uchwale nr 44 UKW z 14 maja 2020 r. >>

 

Wyniki głosowania indykacyjnego

3 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium Elektorów UW. Jego członkowie wskazali trzech kandydatów na rektora Uniwersytetu w kadencji 2020-2024:

– prof. Alojzego Z. Nowaka, www: http://alojzynowak.pl, Twitter: https://twitter.com/AlojzyZNowak;
– prof. Pawła Strzeleckiego, www: https://www.mimuw.edu.pl/~pawelst/UW2020/, Twitter: https://twitter.com/Pawe1Strze1ecki;
– prof. Andrzej Tarleckiego, www: https://tarlecki.pl, Twitter: https://twitter.com/AndrzejTarlecki.

Więcej informacji >>

Kandydatów wskazała też Rada uczelni. Więcej informacji >>

W najbliższą środę (20 maja) kandydatów (prof. Alojzego Z. Nowaka, prof. Pawła Strzeleckiego i prof. Andrzeja Tarleckiego) opiniować będzie Senat UW, a wcześniej – w poniedziałek (18 maja) – senatorowie spotkają się zdalnie z kandydatami.

UKW ma zarejestrować kandydatów na rektora do 22 maja.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 15 maja 2020

Data ostatniej modyfikacji: 25 maja 2020