Ankieta dla nauczycieli akademickich na temat stresu w czasie pandemii

Nauczyciele akademiccy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie dotyczącej odczuwania stresu wśród wykładowców i postrzegania przeżywania trudności przez studentów podczas pandemii koronawirusa. Ankieta jest wspólną inicjatywą jednostek UW i UJ udzielających wsparcia psychologicznego członkom społeczności uczelni.

Ankieta skierowana do nauczycieli akademickich jest wspólną inicjatywą Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednostek zajmujących się pomocą psychologiczną dla członków społeczności uczelni. Celem ankiety jest sprawdzenie, czy w czasie pandemii, według nauczycieli akademickich studenci doświadczają większego stresu, oraz czy sami wykładowcy odczuwają bardziej nasilone napięcie.

Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna przez dwa tygodnie. Składa się z 8 pytań zamkniętych oraz dwóch otwartych, jej wypełnienie zajmuje kilka minut. Odpowiedzi na zadane pytania pomogą inicjatorom ankiety poznać potrzeby społeczności akademickiej w okresie pandemii i lepiej dostosować ofertę pomocy psychologicznej.

– Nauczyciele akademiccy na co dzień mając do czynienia ze studentami, zauważają również ich problemy. Sami studenci zwierzają się z nich swoim wykładowcom. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jak nauczyciele akademiccy postrzegają trudności przeżywane przez studentów w czasie pandemii, a także czy sami odczuwają większy stres. Chcemy się spytać o to nauczycieli i wskazać im, gdzie mogą kierować studentów po profesjonalną pomoc – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

Studenci i pracownicy UW mogą skorzystać ze wsparcia Centrum Pomocy Psychologicznej, które jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności Uniwersytetu. W okresie zmienionego trybu pracy uczelni, jednostka ta udziela bezpłatnych konsultacji terapeutycznych przez internet. Dyżury online walk in clinic dla nauczycieli akademickich i studentów odbywają się teraz w te same dni. Więcej informacji na temat pracy jednostki dostępne jest pod adresem: http://cpp.uw.edu.pl/

Na stronie CPP dostępne są także informacje o możliwości uzyskania wsparcia w innych placówkach. Na Uniwersytecie Jagiellońskim pomocy psychologicznej udziela Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji: https://sowa.uj.edu.pl/start

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com

Wirtualne wsparcie psychologiczne

Więcej informacji na temat wirtualnej pomocy CPP:

http://cpp.uw.edu.pl/
https://www.facebook.com/CPP.UW/

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 15 maja 2020

Data ostatniej modyfikacji: 15 maja 2020