25 kwietnia na uniwersyteckim profilu na Facebooku odbędzie się Dzień Otwarty. Wszyscy zainteresowani studiami na UW będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie są zasady rekrutacji i poznać ofertę edukacyjną uczelni.

Dzień Otwarty to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego swoją ofertę prezentują uniwersyteckie jednostki. W tym roku, z uwagi na wyjątkowe okoliczności, wydarzenie odbędzie się online.

Dzień Otwarty UW Online odbędzie się 25 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00 na profilu UW na Facebooku. Transmisja będzie dostępna także po zakończeniu wydarzenia.

O rekrutacji i sprawach studenckich

Za pomocą zdalnej formy pracownicy uniwersyteckich biur – Biura ds. Rekrutacji i Biura Promocji oraz przedstawiciel Zarządu Samorządu Studentów UW przedstawią najważniejsze fakty o UW, opowiedzą o systemie rekrutacji na studia I, II stopnia i jednolite magisterskie, poinformują o ofercie kierunków na UW oraz o innych ważnych z perspektywy kandydata aspektach studiowania m.in. o lektoratach, WF-ach, pomocy materialnej czy aktywnościach pozanaukowych.

Podczas Dnia Otwartego UW Online odbędzie się również sesja pytań i odpowiedzi dotycząca rekrutacji. Pytania będzie można zadać na żywo. Odpowiedzi będą udzielane także na pytania przesyłane w języku angielskim.

Dla obcokrajowców

Pracownicy Welcome Point i Biura ds. Rekrutacji poprowadzą osobną część – wyłącznie w języku angielskim – skierowaną do osób z zagranicy. Uzupełnieniem transmisji będą materiały przesłane przez jednostki o prowadzonych kierunkach studiów, udostępnione po zakończeniu wydarzenia.

Spotkania z wydziałami i prezentacje kierunków

25 kwietnia będzie można nie tylko zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni czy ogólnymi zasadami rekrutacji, ale również spotkać się z osobami reprezentującymi poszczególne kierunki studiów, a także inne organizacje uczelniane, takie jak teatr czy chór. Przygotowane zostały też prezentacje kierunków, z którymi można zapoznać się już teraz.

Odnośniki do spotkań z przedstawicielami poszczególnych studiów >>
Prezentacje kierunków >>

W trakcie Dnia Otwartego UW Online będzie można również uczestniczyć w wirtualnej wycieczce po uniwersytecie.

Harmonogram Dnia Otwartego >>

 

Informator dla kandydatów na studia 2020/2021

Ważne linki

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 22 kwietnia 2020

Data ostatniej modyfikacji: 25 kwietnia 2020