Wsparcie psychologiczne online dla pracowników

Centrum Pomocy Psychologicznej udziela konsultacji online w czasie epidemii koronawirusa. Dotychczas spotkania te były adresowane do studentów. Od teraz ze wsparcia psychologicznego przez internet mogą skorzystać także pracownicy uczelni.

Centrum Pomocy Psychologicznej jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie zmienionego trybu pracy uczelni, CPP udziela bezpłatnego wsparcia psychologicznego przez internet. Od połowy marca z tej formy konsultacji korzystają studenci. Spotkania internetowe z terapeutą są teraz dostępne także dla pracowników uczelni.

Pracownicy UW mogą umówić się na 50-minutową e-wizytę pisząc wiadomość na adres e-mail cpp@psych.uw.edu.pl. Wirtualne konsultacje CPP dla pracowników odbywają się od poniedziałku do piątku w poniższych godzinach:

  • poniedziałki 11.00-12.00 (Renata Składanek)
  • wtorki 15.00-16.00 (Anna Mach)
  • środy 13.00-14.00 (Krzysztof Krawczyk)
  • czwartki 11.30-12.30 (Alicja Kubiak)
  • piątki 12.00-13.00 (Anna Mach)

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia Centrum Pomocy Psychologicznej UW mogą także porozmawiać z terapeutą bez wcześniejszego zapisu podczas dyżuru online. Studenci UW mogą skorzystać z dyżurów we wtorki, środy i piątki w godzinach 9.15-10.15, a pracownicy uczelni – w poniedziałki i czwartki w godzinach 9.15-10.15. Dyżury online odbywają się poprzez komunikator internetowy Skype, który można pobrać pod adresem: https://www.skype.com/pl/. Wszystkie rozmowy są poufne i objęte regułą tajemnicy zawodowej.

Poza zmianą dni, w których odbywają się dyżury Skype, studenci UW mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych na dotychczasowych zasadach. Więcej informacji na temat wsparcia dla studentów znajduje się tutaj oraz w artykule na stronie UW, w którym dr Szymon Chrząstowski, kierownik CPP mówi o tym jak radzić sobie z trudnymi emocjami w czasie izolacji.

Dodatkowe wsparcie

Na stronie CPP dostępne są także informacje o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy psychologicznej w innych placówkach przez wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia. Dane kontaktowe placówek znajdują się w zakładce: http://cpp.uw.edu.pl/bezplatna-pomoc-w-w-wie/

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 10 kwietnia 2020

Data ostatniej modyfikacji: 10 kwietnia 2020