Dzień Kobiet w Nauce na kampusie Ochota 6.03 i 9.03.2020

Serdecznie zapraszamy studentki oraz studentów Kampusu Ochota do wysłuchania wykładów naszych inspirujących prelegentek. Opowiedzą Wam one, jak zostać naukowcem i jak potoczyły się ich ścieżki kariery.

W piątek (6.03.2020 r.) wystąpi dla nas Araceli Venegas-Gomez, hiszpańska pani inżynier lotnictwa, która zrobiła zwrot w swojej karierze i już niebawem zostanie panią doktor w dziedzinie mechaniki kwantowej. Po spotkaniu zapraszamy do pobliskiego baru z Kołem Naukowym Optyki i Fotoniki UW!

W poniedziałek (9.03.2020 r.) wysłuchamy wykładów czterech prelegentek, reprezentujących dziedzinę fizyki, biologii oraz chemii. Są to osoby znane z naszych wydziałów oraz działalności studenckich: dr Anna Szkulmowska – członkini komitetu naukowego Siegman Summer School on Laser, założycielka firmy AM2M, związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Agata Królikowska – spektroskopistka z Wydziału Chemii UW, specjalistka z zakresu spektroskopii Ramana; dr hab. Anna Ajduk – Wydział Biologii UW, pracownik Zakładu Embriologii oraz dr hab. Barbara Piętka – Wydział Fizyki UW, pracownik Zakładu Fizyki Ciała Stałego.

W poniedziałkowej przerwie między wykładami zapraszamy na pizzowy poczęstunek! Obowiązuje rejestracja: https://forms.gle/L6h3LhCiNHtqYN69A.

 


Data publikacji: 05 marca 2020

Data ostatniej modyfikacji: 09 marca 2020