Wręczenie Stypendiów im. Anny Bornus

7 stycznia w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom stypendium im. Anny Bornus. Fundatorzy przyznali 3 stypendia.

Wsparcie finansowe trafi do dwóch osób z UW – Moniki Pikuzińskiej, studentki chemii oraz Mateusza Gregorskiego, doktoranta w dziedzinie nauk o polityce publicznej, a także do Jakuba Gietki, studenta Szkoły Głównej Handlowej.

Paweł Wdówik, kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, przypomniał, jaką postawę prezentowała patronka stypendium: „Wspomnę o tym, co tego dnia dla mnie jest zawsze najważniejsze. Ta postawa, którą miała Ania, jako osoba walcząca do końca, to znaczy realizująca swoje plany, mimo ciężkiej choroby. Ona nie poddawała się, to znaczy realizowała program studiów, tak jakby każdy kolejny dzień był zwykłym dniem. To jest postawa, która – myślę – jest najbardziej warta upamiętnienia”.

Podczas tegorocznego spotkania wystąpił zespół wykonujący pieśni tradycyjne „Bornus Consort”, który zaprezentował pieśni Bożonarodzeniowe i mniej znane kolędy.

Stypendium stanowi dar fundacji założonej przez rodzinę Anny Bornus, studentki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2010-2011, zmarłej z powodu choroby nowotworowej 6 stycznia 2013 roku.

Stypendium adresowane jest do osób, które dążą do uzyskania wykształcenia, pokonując codzienne trudności związane z poważną sytuacją zdrowotną. Celem wsparcia jest dofinansowanie kosztów zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej. W tym roku stypendium zostało wręczone po raz siódmy. W tym roku po raz pierwszy przyznano stypendium osobie spoza UW.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 07 stycznia 2020

Data ostatniej modyfikacji: 07 stycznia 2020