Prof. Adam Hulanicki (1929-2019)

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 4 grudnia br. zmarł prof. dr hab. Adam Hulanicki, Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1981-1984, wieloletni Kierownik Pracowni Teoretycznych Podstaw Chemii Analitycznej. Wieloletni przewodniczący Komitetu Chemii Analitycznej PAN, członek korespondent PAN, członek Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC).

Odszedł wybitny chemik, niekwestionowany autorytet w dziedzinie chemii analitycznej, twórca znanej w świecie szkoły naukowej, nauczyciel akademicki, wychowawca i przyjaciel kilku pokoleń chemików.

Kolegium Dziekańskie
Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego

Uroczystości pogrzebowe prof. dr hab. Adama Hulanickiego rozpoczną się 12 grudnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 13.00 od mszy w Kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Warszawie (ul. Powązkowska 14).

Data publikacji: 06 grudnia 2019

Data ostatniej modyfikacji: 13 stycznia 2020