Prof. Henry C. Lee po raz kolejny w Polsce!

Prof. Henry C. Lee z New Haven University, światowej sławy kryminalistyk, „ojciec chrzestny” studiów Kryminalistyka i Nauki Sądowe, których jednym z pięciu tworzących wydziałów jest Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, odwiedził naszą Alma Mater.

W ramach swojej wizyty miał wystąpienie na konferencji „Miejsce zdarzenia”, zorganizowanej przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji z okazji 100-lecia polskiej kryminalistyki policyjnej oraz wygłosił wykład na Wydziale Prawa i Administracji na temat prowadzenia śledztw w sprawach, w których nie wykryto sprawców, „New Concept in Cold Case Investigations”.

Profesor Lee jest jednym z czołowych ekspertów z dziedziny nauk sądowych na świecie. Praca Pana profesora doprowadziła do wielu przełomów we współczesnych śledztwach kryminalnych. Miał swój udział w wielu najtrudniejszych sprawach ostatnich 50 lat. Prof. Lee współpracował z organami ścigania, pomagając rozwiązać ponad 8000 dochodzeń. W ostatnich latach jego podróże zaprowadziły go do Anglii, Bośni, Kanady, Chin, Brunei, Bermudów, Niemiec, Singapuru, Tajlandii, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i innych miejsc na całym świecie.

 

Prof. Henry C. Lee z dr Michałem Dobrowolskim – koordynatorem Studiów z ramienia Wydziału Chemii UW

 


Data publikacji: 10 maja 2019

Data ostatniej modyfikacji: 13 maja 2019