Program Mentoringowy EmpowerPL

W imieniu Partnerów Th Boston Consulting Group, międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego, pragniemy przekazać zaproszenie do udziału w Programie Mentoringowym EmpowerPL oraz informacje o Programie. Jest to Program, który łączy Prezesów, Członków Zarządów oraz czołowych Menadżerów największych firm działających w Polsce, ze szczególnie utalentowanymi studentami. Celem programu jest zbudowanie relacji pomiędzy osobami z tych dwóch grup oraz wspieranie rozwoju studentów dzięki temu, że będą oni mogli skorzystać z doświadczeń, wskazówek oraz zawodowej pozycji swoich mentorów.

Mechanizm Programu Mentoringowego mieliśmy okazję przetestować w roku akademickim 2017/18, podczas pierwszej edycji EmpowerPL, która została zorganizowana przez The Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Mentorami programu byli wówczas szefowie takich firm jak Abris Capital, Agora, BGŻ BNP Paribas, Billon, CVC, natomiast w gronie Mentees znaleźli się młodzi Polacy uczący się na najlepszych brytyjskich uczelniach takich jak Oxford, Cambridge, London School of Economics czy Warwick University. Efekty programu przerosły nasze oczekiwania – relacje pomiędzy uczestniczącymi studentami oraz Mentorami zaowocowały kilkudziesięcioma spotkniami, godzinami rozmów oraz opartymi na nich decyzjami. Studenci pytali swoich Mentorów o ich indywidualne ścieżki kariery, kroki, które odegrały szczególną rolę w ich sukcesach, indywidualne rekomendacje oraz rzeczy, których ci doświadczeni menadżerowie żałują, że nie zrobili.

Mając na uwadze sukces ubiegłorocznego wydarzenia oraz fakt, że w 2018 r. świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski, pragniemy znacząco poszerzyć program tak, aby wzięło w nim udział 100 Mentorów i 100 Studentów – młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w kraju i Europie. Mamy nadzieję, że dzięki programowi będziemy mogli świętować wiek niepodległości spoglądając w przyszłość, rozmawiając o ambitnych zadaniach, którym należy stawiać czoła, budując więzi międzypokoleniowe oraz łącząc Polaków, którzy uczą się i osiągają nieprzeciętne sukcesy zawodowe w kraju i za granicą.

Więcej informacji: www.empowerpl.com


Data publikacji: 05 października 2018

Data ostatniej modyfikacji: 05 października 2018