Uroczystość zakończenia 64. Olimpiady Chemicznej [RELACJA]

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku, w Auli Wydziału Chemii UW odbyło się uroczyste zakończenie 64. Olimpiady Chemicznej. Uczestniczyli w tym wydarzeniu: laureaci i wyróżnieni w finalnym etapie zawodów, ich nauczyciele, członkowie Komitetu Głównego i Komitetów Okręgowych Olimpiady Chemicznej oraz zaproszeni goście, reprezentujący władze: Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Wydziałów Chemii – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz Instytutu Chemii Fizycznej PAN i Instytutu Chemii Organicznej PAN. Obecni byli także przedstawiciele sponsorów.

Zawody tegorocznej Olimpiady, do których przystąpiło 987 uczniów, rozpoczęły się 25 listopada 2017 roku. W drugim etapie wzięło udział 366 zawodników, a w finale, rozgrywanym w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej i salach wykładowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – 103 zawodników, z których ostatecznie 32 zdobyło tytuł laureata, a 3 – wyróżnienie. Najwyższe lokaty uzyskali:

  1. Antoni Prus z V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  2. Tomasz Ślusarczyk z V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  3. Wojciech Jankowski z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

(pełna lista laureatów i wyróżnionych jest zamieszczona na stronie http://www.olchem.edu.pl.)

Specjalne dodatkowe nagrody od Władz Wydziałów Chemicznych i Instytutów PAN otrzymali zawodnicy, którzy najlepiej rozwiązali zadania z chemii fizycznej, chemii organicznej i zadania laboratoryjne.

Na jubileuszowej, 50. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, która odbędzie się w lipcu w Bratysławie (Słowacja) i Pradze (Czechy) nasz kraj reprezentować będą:

  1. Antoni Prus z V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  2. Daniel Golec z V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  3. Wojciech Jankowski z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  4. Paweł Tyrna z LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku Białej.

Życzymy złotych medali!

 


Data publikacji: 03 lipca 2018

Data ostatniej modyfikacji: 23 sierpnia 2018