Nagroda im. Wojciecha Świętosławskiego 2017

11 maja 2017 Nagroda im. Wojciecha Świętosławskiego 2017

Polskie Towarzystwo Chemiczne ogłosiło wyniki konkursu o Nagrodę im. Wojciecha Świętosławskiego.
Serdecznie gratulujemy Laureatom: panu profesorowi Tadeuszowi Krygowskiemu, który otrzymał Nagrodę specjalną oraz panu profesorowi Wiktorowi Koźmińskiemu

5 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie kapituły nagrody im. Świętosławskiego, przyznawanej przez Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Kapituła w składzie prof. Białecka-Florjańczyk, Dobrowolski, Galus, Gryff-Keller, Jarosz, Proń i Waluk przyznała w tym roku nagrody im. Świętosławskiego następującym naukowcom:
  • Nagroda specjalna – prof. Tadeusz Marek Krygowski (profesor emerytowany, Uniwersytet Warszawski)
  • Nagroda I stopnia – prof. Wiktor Koźmiński (Uniwersytet Warszawski)
  • Nagroda II stopnia – dr hab. Joanna Niedziółka-Jonsson (Instytut Chemii Fizycznej PAN)
  • Nagroda III stopnia – dr Maciej Giedyk (Instytut Chemii Organicznej PAN)

Uroczyste wręczenie nagród, połączone z wykładem i recepcją z winem, kanapkami oraz łakociami, odbędzie się w czwartek 25 maja 2017 o godz. 17:30 w Audytorium Czochralskiego Gmach Technologii Chemicznej PW (ul. Koszykowa 75).

Wszystkich Państwa na tę uroczystość serdecznie zapraszam.

Adam Proń (Przewodniczący Oddziału Warszawskiego PTChem)

Źródło: www.ptchem.waw.pl

Data ostatniej modyfikacji: 22 maja 2017