Laureaci konkursu NCN ETIUDA 5 i SONATINA 1
26 lipca 2017

Naukowcy z Wydziału Chemii otrzymali dofinansowanie na badania od Narodowego Centrum Nauki w konkursie ETIUDA 5 i SONATINA 1 ogłoszonych 15 grudnia 2016 r.

Laureatami konkursu ETIUDA 5 zostali:

• mgr Paweł Andrzej Dąbrowski-Tumański, projekt pt.: „Zapętlone białka – wstęp do nanomedycyny”, kwota finansowania: 115 676 zł,
  • mgr Jan Karol Krajczewski, projekt pt.: „Uruchamiana przez rezonans plazmonów powierzchniowych synteza różnych nanostruktur srebra”, kwota finansowania: 90 481 zł.

Laureatem konkursu SONATINA 1 został:

• dr Marcin Jarosław Ziemniak, projekt pt.: „Badania strukturalne nad mechanizmami inhibicji enzymów z rodziny USP usuwających ubikwitynę z białek eukariotycznych”, kwota finansowania:  1 044 097 zł.

Serdecznie gratulujemy!

[RELACJA] Spotkania z Ciekawą Chemią 2017
21 lipca 2017

W dniach od 24 maja do 14 czerwca 2017 r. odbyło się 13 „Spotkań z Ciekawą Chemią” przygotowanych, jak co roku, przez studentów i pracowników Laboratorium Dydaktyki Chemii, przy wsparciu chętnych doktorantów naszego Wydziału

„Najlepsi z najlepszych 2.0”
06 lipca 2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu „Najlepsi z najlepszych 2.0”. Wśród 63 nagrodzonych studenckich pomysłów jest 8 projektów z UW, w tym jeden projekt z Wydziału Chemii.

Opiekun naukowy: dr Michał Wójcik

Zespół studentów: Piotr Szustakiewicz, Szymon Szostak, Dorota Grzelak, Katarzyna Sobczak

Tytuł projektu: „Udoskonalenie nanomateriałów uzyskiwanych w technologii CARLINE dla zastosowań biomedycznych oraz udział drużyny koła naukowego SANA w konkursie iCAN 2018 i innych międzynarodowych konkursach i wystawach wynalazków”

Wartość udzielonego dofinansowania: 150 tys. zł

Laureaci programu „Najlepsi z najlepszych” otrzymają od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansowanie, dzięki któremu będą mogli uczestniczyć w międzynarodowych konkursach, zawodach lub konferencjach.

Źródło: www.uw.edu.pl