Zawieszenie zajęć ze studentami w kontakcie od 16.10 do 25.10.2020 r.
20 października 2020

Przemysław Czarnek powołany na urząd Ministra Edukacji i Nauki
19 października 2020

Prezydent RP Andrzej Duda powołał dziś prof. Przemysława Czarnka na urząd Ministra Edukacji i Nauki.

Przemysław Czarnek urodził się 11 czerwca 1977 roku w Kole. W 2001 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W 2006 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy „Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej Polskiej”, a w 2015 roku stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie dorobku i rozprawy „Wolność gospodarcza. Pierwszy filar społecznej gospodarki rynkowej”.

Jest autorem kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. Jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W latach 2015-2019 pełnił funkcję Wojewody Lubelskiego. W tym czasie był zaangażowany we wdrażanie reformy strukturalnej szkół i placówek na terenie województwa oraz aktywnie uczestniczył w debacie nad kształtem reformy edukacji.

W 2019 roku uzyskał mandat Posła na Sejm RP IX kadencji, zdobywając ponad 87 tys. głosów. Jako poseł pełni funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

W poniedziałek, 19 października 2020 roku powołany na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki.

Żonaty, ma dwójkę dzieci.

Źródło: www.gov.pl

Zmiany w funkcjonowaniu UW w czasie pandemii
17 października 2020

Publikacja w Angewandte Chemie 2020 „Non‐Stationary Complementary Non‐Uniform Sampling (NOSCO NUS) for Fast Acquisition of Serial 2D NMR Titration Data”
15 października 2020

Wspólna Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 studiów II stopnia na Kampusie Ochota UW [RELACJA ONLINE]
14 października 2020

Publikacja w Nucleic Acids Research 2020 „Frequency and hydrogen bonding of nucleobase homopairs in small molecule crystals”

Metoda edycji genów wyróżniona Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii
08 października 2020

Publikacja w Nature Methods 2020 „GPCRmd uncovers the dynamics of the 3D-GPCRome”
07 października 2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Chemii UW [RELACJA ONLINE]
02 października 2020

Konkurs – XI International Natural Sciences Tournament (INST)
26 września 2020

Serdecznie  zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie studenckim INST (International Natural Sciences Tournament). Jest to coroczny konkurs drużynowy adresowany do obecnych studentów i studentów, którzy w roku ogłoszenia konkursu (2020) uzyskali tytuł licencjata lub magistra. Konkurs odbywa się w języku angielskim. Głównym celem konkursu jest jednoczenie młodych naukowców z całego świata i uczenie ich jak zastosować zdobytą wiedzę do rozwiązywania bieżących praktycznych problemów naukowych i przemysłowych. W konkursie mogą wziąć udział drużyny 3-5 osobowe plus opiekun.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

1. zaocznym (Extramural round), w którym drużyna przygotowuje rozwiązania 2 z 3 opublikowanych do rozwiązania zadań i przesyła je do sprawdzenia przez ekspertów
  2. następny etap to Wielki Finał, w którym biorą udział zespoły, których rozwiązania z etapu zaocznego zostały najwyżej ocenione.

Termin nadsyłania zgłoszeń w etapie zaocznym, to 30 września 2020 (I tura) oraz 1 listopada 2020 (II tura).

W tej edycji nie tylko wygrani z Wielkiego Finału, ale także zespoły, które uplasują się w klasyfikacji ogólnej najwyżej po etapie zaocznym, otrzymają nagrody.

Konkurs jest świetną okazją do nawiązania nowych znajomości (w tym naukowych), poćwiczenia języka angielskiego, a także możliwości nawiązania współpracy naukowej – jako że uczestnicy konkursu to zaangażowani, ambitni studenci, a członkowie jury oraz komitetu organizacyjnego to pracownicy nauki z różnych dziedzin (chemia, biologia, fizyka, matematyka).

Zadania oraz dodatkowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie http://www.scitourn.com/news.

Pytania można kierować pod adresem – mfiedoruk@chem.uw.edu.pl.

Information letter

Presentation of INST